Soustředění mladých hasičů

Jako každý rok i letos se mladí hasiči z Krásné vydali na třídenní soustředění. Tentokrát volba padla na chatu v Mostech u Jablunkova. Devatenáct mladých hasičů a tři vedoucí se dne 8.10.2021 vydali na cestu.

Na programu jsme toho měli opravdu hodně. Po prošmejdění chaty a po boji o nejlepší pokoj přišel tvrdý trénink na branný závod. Po večeři nesměla chybět naše oblíbená skupinová pantomima.

V sobotu jsme vyrazili v ranních hodinách na túru. Došli jsme na horskou chatu Studeničné, kde jsme si dali teplou polévku. Děti se vydali prozkoumat okolí chaty a nevynechali jsme ani procvičení topografických značek a uzlů. Po příchodu zpět na chatu jsme si naložili špaget, co se do nás vešlo. A hurá na hřiště. Zahráli jsme si minigolf, volejbal i fotbal. Po tréninku uzlů a značek se večer nesl v duchu společenských her. Děti nás seznámili s taneční hrou Just Dance a užili jsme si spoustu legrace. Ráno jsme snědli poslední buchty a hurá na bobovou dráhu. Díky adrenalinu jsme necítili zmrzlé uši a nos. Domů jsme dorazili akorát v době oběda.

Soustředění mladých hasičů je spolufinancováno z dotací MŠMT.

Iveta Vašková

SDH Krásná