Zájezd

Po dlouhých letech vyjeli členové SDH Krásná na zájezd. Termín zájezdu se z důvodu COVIDU neustále odsouval. Nakonec se nám podařilo dne 18.9.2021 zájezd uskutečnit. Sraz byl v brzkých ranních hodinách. Cíl cesty byl jasný – firma Velebný&Fam, u které jsme si nechávali zhotovit slavnostní prapor. Pan Velebný starší nás provedl firmou a seznámil nás s její historií. Firma má již třetí generaci pokračovatelů. Poté si nás vzal do parády p. Velebný mladší. Ten nás zavedl do nových prostor, kde mají nejmodernější techniku sloužící k vyhotovení praporů, nášivek a tištěných vlajek. Nastínil nám rovněž budoucnost firmy.

Následoval výtečný oběd v nedaleké restauraci.

Pak už jsme se vydali k druhému bodu naší cesty, a to do věhlasného Muzea Kočáru v Čechách pod Kosířem. Poutavým přednesem nás jeden z majitelů provedl ohromnými prostory s nejrůznějšími typy kočárů. Viděli jsme kočáry cestovní, sváteční, malé, velké, zdobené, ale také smuteční. Kočáry pro jednoho koně i pro vícespřeží. Na vlastní oči jsme spatřili největší kočár světa. Dozvěděli jsme se, jak se kočáry renovují a odkud majitelé získávají exponáty do muzea. Některé z vystavených kočárů byly použity při natáčení pohádek a filmů. Celé toto muzeum vybudovala a provozuje parta nadšenců.
Vše jsme zakončili sladkou tečkou v podobě zákusku, zmrzlin a špičkové kávy v zámecké kavárně.

Iveta Vašková
SDH Krásná